Македонија
30. November 2021 - 11:52

Битола денеска под снежна покривка | ВИДЕО

Во Битола падна снег. Половина час интензивни врнежи од снег, утрово ја блокираа Битола.

Сообраќајот на патиштата се одвива во зимски услови, а се препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата.

А од 09:40 часот утрово е воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Битола – Ресен преку планинскиот премин Ѓавато, информираа надлежните од АМСМ.