Живот
20. March 2017 - 15:33

Бил голема порно ѕвезда но тврдиот пенис го чинел здравје: Кобната ерекција траела 12 часа!

Поранешен порно актер проговори за напуштање на порно индустријата. Поради лекови за еректилна дисфунцкија од кои станал зависен, завршил во болница бидејќи ерекциите траелее и до 12 саати.

Кристофер Зеишег, чие порно име е Дени Вајдл снимал порно филмови 10 години. Се појавил во преку 600 сцени со жени и мажи.

Семејството не било задоволно од неговиот избор, а кога почнал да снима и геј порно филмови во потполност го дискриминарале.

 

A post shared by Chris Zeischegg (@dannywylde) on

Како момче во своите 20-ти, тој сметал дека нема потреба да зема било какви лекови,но развил анксиозност за време на јавен настап па станал зависен од нив.

Во една прилика вбризгал дури четири пати поголема доза од пропишаната, па ерекцијата му траела и до 12 саати.

 

A post shared by Chris Zeischegg (@dannywylde) on

- За време на својата кариера завршив во болница дури три пати. Последниот пат докторот ми рече дека ако продолжам да земам лекови ќе предизвикам штетно влијание на својот пенис, што би можело да доведе до импотенција. Престанав уште следниот ден - рекол Кристофер.

Сега има 31 година и после работата во порно индустријата тој работи во филмската и видео продукција. Му требало одредено време за повторно да се чуствува удобно во сопственото тело и во сопствената сексуалност.