Македонија
16. February 2019 - 17:23

Безживотно женско тело извлечено од водите на Вардар кај Лисиче

Безживотно женско тело денеска е извлечено од водите на реката Вардар во Горно Лисиче, дознава КУРИР.

-Во 13,10 часот од водите на Вардар кај железничкиот мост во с.Г.Лисиче, извлечено e женско тело од екипа од БППЗ, информираат од МВР за КУРИР.

Се работи на утврдување на идентитетот на пронајденото тело.