Фудбал
21. January 2016 - 18:07

Барселона подобра од Атлетик Б. во 1/4 финалето на „Копа дел Реј’’

 
 
Во шпанскиот Куп вчера и вечерва на програмата првите средби од 1/4-финалето на Копе дел Реј
 
Во реприза на минатогодишното финале, Барселона го доби првиот меч против Атлетик Билбао со 2-1 
 
На дуелот во Билбао одигран синоќа Барса славеше победа со головите на Мунир со 18 и Нејмар 24 минута, додека за Баскијците погоди Адуриц во 89-минута.
 
Во Вигос, Селта и Атлетико Мадрид одигра без голови 0-0.
 
Вечерва, своите први четвртфинални мечеви ќе ги играат Валенсија - Лас Палмас и Севилја и Мирандес.
 
Реванш натпреварите ќе се играат на 27 јануари од 20 часот.