Фудбал
13. January 2021 - 10:46

Барселона ќе го задржи Фирпо во зимскиот преоден рок

Барселона ќе го задржи во тимот дефанзивецот Жуниор Фирпо, објави „Марка“.

Според шпанскиот весник, каталонскиот клуб нема да го пушти 24-годишниот фудбалер да си замине во зимскиот преоден рок. Објавено е дека Барселона се плаши од проблеми со ротација доколку играчот замине.

Во сезоната 2020/21, Фирпо одигра девет натпревари за Барселона и има една асистенција. За него е заинтересирана Гранада.