Фудбал
21. May 2020 - 10:48

Балотели ќе си замине од Бреша во летниот преоден рок

Марио Балотели ќе го напушти тимот на Бреша на крајот на сезоната 2019/20, објави новинарот Николо Скира.

Според добриот познавач на италијанскиот фудбал, за 29-годишниот Балотели се заинтересирани турски Галатасарај и бразилски Васко да Гама.

Се известува дека двата клуба веќе започнале преговори со агентот на играчот, Мино Рајола.

Балотели и се придружи на Бреша летото 2019 година како слободен агент. Тој има пет гола на 19 натпревари за тимот во сезоната 2019/20.

Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на играчот на 5,5 милиони евра.