Македонија
17. May 2016 - 9:28

„Балистите“ ја демолираа Арената „Филип Втори Македонски“

По триумфот на Шкендија со 2-0 во финалето на Купот против Работнички, навивачите од Тетово ја демолираа Арената, па по завршувањето на мечот во око паѓаат искршените столчиња, оштетениот тартан откако со факли ја запалија претходно фрлената хартија, а палеа и пред влезот на стадионот. Штетата која тие ја направија допрва ќе треба да се проценува.

Извор: спортмедиa.mk