Фудбал
7. April 2018 - 17:37

Баерн со убедлива победа до нова титула во Бундеслигата

Баварскиот гигант Баерн Минхен со убедлив триумф во Аугсбург ја заокружи 27. титула во Бундес лигата и шеста во серија.
Гостите остварија триумф од 4-1 со головите на Толизо, Родригез, Робен и Вагнер против Аугсбург кој интересно прв го отвори резултатот со автоголот на Суле.