Loading Video...
Фудбал
28. October 2021 - 18:24

Баерн со пет промени голови елиминиран од германскиот куп

Огромно изненадување се случи во Менхенгладбах, каде минхенски Баерн го заврши својот настап уште во шеснаесетина-финалето во Германскиот куп. 
 
Пораз од Борусија и не е некоја сензација, но начинот на кој Баварците беа елиминирани и тоа како е вест за себе. 
 
Иако на овој меч Баерн настапи со најдобриот состав, сепак избраниците на Јулијан Нагелсман беа надиграни од домаќините, кои го испратија Баерн за Минхен со пет голови во невната мрежа. 
 
Така Баерн кој со 20 трофеи е неприкосновен во ова натпреваровање и втора година во низа не нема да има можност да се бори за трофејот наменет за победникот во германскиот куп.