Македонија
28. јуни 2022 - 17:10

Автомобил заврши во Охридско Езеро | ВИДЕО

Автомобил марка „тојота“ заврши во Охридското езеро на една од плажите, објави порталот „НоваТВ“.

На видеото се гледа како со багер возилото се извлекува од една од плажите.

Засега не познати причините како автомобилот завршил во водите на езерото.