Loading Video...
Свет
3. December 2017 - 16:47

Автомобил влета во група пешаци во Њујрок, еден загинат

Едно лице загина а неколку се повредени кога автомобил со голема брзина влетал во група пешаци на тротоар во Њујорк.

Возачот е во бегство и по него трага американската полицијата.

Причината за инциденттот засега не е позната. Засега случајот не се води како терористички акт.