Македонија
18. July 2020 - 10:59

Автомобил удрил 80-годишна жена во Скопје

На 17.07.2020 во 20.40 часот на ул.„Војвода Васил Чакаларов“ во Скопје, патничко возило „пежо 307“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.К.(41) од Скопје, удрило во пешакот В.Х.(80) од Скопје. Во незгодата В.Х. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, за укажување лекарска помош.

Увид на местото извршиал екипа од СВР Скопје.