Македонија
22. April 2019 - 12:44

Автомобил се прврте на кров во скопски Карпош

Тешка сообраќајна несреќа се случи предмалку во  скопски Карпош, два автомобила се искршија. 

Како што можете да видите по  фотографиите од  Ѕидот на сообраќајниот срам, се гледа дека се судриле две возила, а едното стои среде улица превртено на кров. Според описот, несреќата се случила на улицата Никола Тесла број 2 во Карпош 2.

Повеќе детали подоцна.