Македонија
20. July 2016 - 17:28

Автомобил гори кај Рамстор

Автомобил марка „Рено“ попладнево се запали на паркингот кај ТЦ Рамстор во центарот на Скопје.

Како што дознава курир, обезбедувањето од трговскиот центар веднаш се обидело да го изгасне пожарот, но многу брзо пристигнале противпожарните возила и го изгасиле огнот кој го „проголта“ автомобилот.

Причините за пожарот кој избувна од автомобилот се уште не се познати.

pozar kola ramstor1

pozar kola ramstor2

pozar kola ramstor3

pozar kola ramstor4

 

pozar kola ramstor6

pozar kola ramstor7

pozar kola ramstor8

pozar kola ramstor