Свет
30. October 2017 - 13:13

Авионот се бореше против силниот ветер, а пилотот мораше да ризикува стотици животи

Застрашувачки моменти се случувале на аеродромот во Салцбург во Австрија откако авион борејќи со силниот ветер се обидел да слета на пистата.

Имено силните ветришта кои дуваа му оневозможија на Боингот Б7370-800 да слета на пистата на аеродромот и слетувајќи неговите тркала отскокнале од пистата и повторно го вратиле во воздух, при што можеше да дојде до поголема несреќа, погледнете.