Балкан
14. January 2018 - 14:07

Авион излета од пистата во северна Турција

За влакно е избегната трагедија во Турција откако авион се излизга од пистата и за малку ќе завршеше во морето.

Во него имало 162 патници и членови на екипажот.

Засега не е позната причината за лизгањето.

За сраќа пилотите ставиле среќен крај на драмата и нема повредени.