Македонија
21. January 2019 - 12:36

Ауди влета во парфимерија во Неготино

Неготинец, вчера со „ауди 3“ влетал во излогот од неготинска парфимерија. Повредени нема, причинета е само материјална штета. Оваа информација, денеска ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Тој појасни дека сообраќајната незгода се случила на улицата “Маршал Тито” во Неготино.

Бил извршен увид на лице место