Тенис
11. September 2017 - 11:43

АТП: Надал го зголемува водството, Ѓоковиќ 6-ти

Расте водството на најдобриот свески тенисер Рафаел Надал на АТП листата откако Шпанецот победи на  ОП на САД. Еден од губитниците на бодови е Новак Ѓоковиќ кој има сега 1200 помалку и бележи пад за една позиција од 5-тата на 6-тата.  Него го престигнаа Злександар Зверев и Марин Чилиќ додека Федерер е сега на втората позиција наместо Енди Мареј.