Тенис
6. May 2016 - 11:02

АТП Мадрид: Четвртфинале за Надал

Рафаел Надал избори четвртфинале на турнирот во Мадрид каде за противник  го доби Жоао Соуса. 

Шпанецот во два сета со 6-4 и 6-2 го елимира Сем Квери кој одлично го започна мечот но немаше сили да продолжи во ист ритам.
Раониќ исто така во два сета го елиминира Цонга и избори дуел во четвртфиналето со Новак Ѓоковиќ.