Тенис
29. February 2016 - 14:54

АТП: Ѓоковиќ загуби 210 бода

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ и натаму е убедливо на врвот во светскиот тенис но загуби 210 бода по елиминацијата во Дубаи.

Ѓоковиќ има 16580 бода  пред Енди Мареј со 8756 и Роже Федерер кој е на третото место со  8295.
 Нема промени во првите 10 каде следуваат Вавринка, Надал, Нишикори, Бердих, Ферер, Цонга и Гаске.