Фудбал
28. September 2017 - 14:24

Aтмосферата во Вардар на потребното ниво

Прекрасен амбиент нуди стадионот на Розенборг „Леркендал“  пред вечерашната пресметка на Вардар со норвежаните во рамките на Лига Европа (19.00). 
Вардаровата екипа  го одржа официјалниот тренинг  а  стручниот штаб ги подговуваше последните тактички варијанти пред утрешниот дуел кој што се игра со почеток во 19 часот. Вардаровиот тим ќе се обиде да дојде до првите бодови во групата „Л“ во Лигата на Европа.