Loading Video...
Фудбал
7. January 2021 - 15:33

Атлетико Мадрид елиминиран од третолигашот Корнеља во „Копа Дел Реј“

Екипата на Атлетико Мадрид доживеа вистински шок со елиминацијата во третата рунда од шпанскиот Копа Дел Реј. 

Лидерот на табелата во Примера, загуби од третолигашот Корнеља со 1-0 и не успеаја да се пласира ниту во шеснаесетина финалето. 

Останатите фаворити, кои ги одиграа средбите од оваа рунда, немаа проблеми.