Loading Video...
Фудбал
8. May 2022 - 18:38

Арсенал се поблиску до Лигата на Шампиони, a Вест Хем останува во игра за Лига Европа

Со победата над Лидс Јунајтед со 2-1 екипата на Арсенал е се поблиску до пласман во Лигата на шампионите следната сезона, во која сигурни учесници од Англија засега се претендентите за шампионскиот трофеј Манчестер Сити и Ливерпул. 
 
Арсенал сега има 66 бодови дури девет повеќе од Тотенхем кој е петти. 
 
А, тимот на Вест Хем кој попладнево пеше подобар од Новрич и тоа на гостински терен со 4:0 ја загрозува шестата позиција на Манчестер Јунајтед кој со два одиграни натпревари повеќе од популарните „чекани“ има само три бодови предност во однос на Вест Хем.