Фудбал
18. July 2015 - 17:03

Aрсенал победник на „Трофеј Азија“

Фудбалерите на Арсенал славеа со 3-1 во финалето на „Трофеј Азија“ совладувајќи го на мечот во Сингапур Евертон со 3-1. 

На овој меч дебитираше Петр Чех а головите ги постигнаа Волкот, Казорла и Озил , додека за Евертон почесен погодок постигна Баркли. 
Во борбата за 3. место  Стоук ја совлада селекцијата на Сингапур со 2-0.