Фудбал
12. October 2017 - 9:21

Арсенал му го продолжи договорот на Чејмберс

 Премиерлигашот Арсеналл му го  продолжи договорот на Калум Чејмберс
 
Со новиот договор 22-годишниот играч се обврзува да остане на „Емирати“ до 20201 година.
 
Чејмберс минатата сезона беше на позајмица во Мидлзброу, а оваа сезона поради повреди.
 
Кариерата Чејмберс ја почна во Саутемптон од каде во 2014 година премина во Арсенал. Тој од 2012 е англиски репрезентативец во младинските селекции, а за сениорската има одиграно три натпревaри