Loading Video...
Тенис
5. July 2019 - 18:52

Аргентинецот, Пеља го елиминира 4-носител Кенет Андерсон

Гуидо Пеља направи големо изненадување со победата над 4-носител Кенет Андерсон од Јужна Африка во 3.коло на машкиот дел од турнирот. Аргентинецот, славеше победа со 3:0 во сетови. 
 
Победи во три сета забележаа и 15-от носител Милош Раониќ над Американецот, Опелка како и Шпанец, Баутиста Агут и тоа над 10-носител Кхачанов од Русија.