Македонија
25. May 2023 - 17:05

Арачиново: 19 годишник од мотор пукал кон соселанец

На 24.05.2023 во 17.26 часот во Полициска станица Гази Баба, С.Ш.(43) од с.Арачиново, скопско, пријавил дека додека управувал патничко возило „фолксваген голф 5“ со скопски регистарски ознаки на подрачјето на Гази Баба, поради недоразбирање во сообраќајот, Љ.И.(19) од истото село, кој управувал мопед, испукал од пиштол кон пријавителот.

Повредени лица нема. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.