Македонија
25. March 2019 - 17:42

Арачиновец самиот се застрелал со пиштол

Полицијата поднесе кривична пријава против И.Е. (51) од село Арачиново, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело предизвикување општа опасност.

Во атарот на селото Никуштак, кумановско, пријавениот, од пиштол кој го поседувал со соодветна дозвола, испукал куршум, при што се здобил со телесна повреда во пределот на раката.