Македонија
19. September 2017 - 14:33

Апсење на скопскиот аеродром

Вчера во 12.45 часот на Граничен премин Аеродром „Александар Велики“, на излез од Република Македонија, полициски службеници го лишиле од слобода лицето С.М. затоа што при проверка било утврдено дека се наоѓа на листата со мерка „Апси“ по наредба од Основен суд Велес од 08.02.2017 година. Во 14.50 часот, лицето било предадено на поициски службеници од Полициска станица Аеродром за спровод до Казнено поправна установо Идризово.