Македонија
22. March 2018 - 12:18

Апсење на преминот „Табановце“

Апсење на  граничниот премин „Табановце“.

- На 21.03.2018 година во 12,15 часот на Граничниот премин Табановце на влез во Р.Македонија Т.Д.Г. (57) од Белгија со патничко возило „Форд“, со белгиски национални ознаки при пасошка контрола приложил македонска возачка дозвола на негово име. По извршената проверка било утврдено дека документот бил фалсификуван, стои во соопштението на МВР.

Лицето било приведено во Полициската станица за Граничен премин Табановце, а во 13,10 часот било предадено на полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Куманово за понатамошна постапка.