Македонија
9. April 2019 - 12:20

Апсење на „Партизанска“ во Скопје

Полицијата вчера апсеше среде Скопје, во автомобил марка Мерцедес пронајдено оружје.

Како што стои во билтенот на МВр, вчера околу 23:40 часот на булевар „Партизански одреди“, при преглед на патничко возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од пријавениот, полициски службеници пронашле и одзеле пиштол  со една рамка со пет куршуми  калибар 9мм, што ги поседувал без дозвола.

Ф.Л. бил лишен од слобода.