Македонија
8. February 2017 - 14:04

Апсење на Граничниот премин Табановце

Вчера во 08.30 часот на Граничниот премин „Табановце“, поради  постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување патна исправа“, приведен е Е.С. дваесетипетгодишен од Албанија.

Истиот во 09.30 часот бил предаден од полициски службеници од Секторот за внатрешни работи од Куманово за понатамошна постапка.