Македонија
12. February 2020 - 10:21

Апсење на Гази Баба

Вчера во 14.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Гази Баба го лишиле од слобода Е.Х.(33) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.