Македонија
3. August 2017 - 19:34

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Полицијата на нозе – Исчезна 16 годишно дете во Скопје

Исчезнат е 16 годишен тинејџер Лука Божиновски кој е британски државјанин, на гости кај своите роднини во Скопје. Лука последен пат е виден вчера кога излегол од својот дом во непознат правец и му се губи секоја трага.

Има 16 години, висок е 180 сантиметри, тежок 65 килограми. Ги носи истите патики и бермуди како на првата фотографија подолу. Има карактеристична лузна на главата во косата која може да се види исто така на првата фотографија.

Последен пат е виден околу 1 часот и 30 минути по полноќ во населбата Даме Груев. Случајот е пријавен во полиција која интезивно трага по малолетникот.

Се замолуваат и сите медиуми да ја пренесат информацијата за што повеќе луѓе да ја видат и побрзо да се најде Лука..Семејството апелира секој кој ќе го види да им се јави на следните телефони‎..

075-689-067 Зоран
‎078-313-154 Марина

Или да пријават во најблиската полициска станица или на бројот 192