Loading Video...
Фудбал
6. September 2017 - 19:31

Ангеловски: Постигнавме еден гол, доволен за реми

Фудбалската репрезентација на Македонија по двата одиграни натпревара со Израел на гости и со Албанија дома освои четири бода – одигра храбро и со малку повеќе среќа ќе дојдеше и до две победи. По вчерашниот дуел во Струмица со Албанија, кој заврши со резултат 1-1 . Македонија остана на 5.место на табелата, но сигурно ќе има скок на ФИФА ранг листата.