Фудбал
4. September 2017 - 19:35

Ангеловски: Дуелот со Албанија е најважен за нас во оваа фаза

Очекувам поддршка од публиката бидејќи таа ни е важна за овој натпревар кој ни е особено важен во оваа фаза. Потребна ни е победа за да направиме историски пласман во овие квалификации- изјави денеска на прес конференцијата во Струмица селекторот Игор Ангеловски.