Фудбал
5. September 2016 - 8:15

Ангеловски: Да се вратиме во Скопје непоразени

Со многу самодоверба настапија селекторот Игор Ангеловски и репрезентативецот Иван Тричковски на прес конференцијата пред средбата со Албанија во Скадар, вечерва 20.45ч. 

Впечаток е дека Македонија  е подготвена да ја одигра својата игра против селекцијата на Албанија и затоа нема страв од противникот кој на стадионот „Лоро Боричи“ ќе биде бодрен од 16 илјади грла. 
Селекторот Ангеловски дипломатски одговараше на сите новинарски прашања:
 
„Воспитан сум дека луѓето не треба да ги делам по ниедна основа. Кога се работи за фудбалот постојат само добри и помалку добри фудбалери. На сите оние што се повикани им верувам повеќе од своите очи. Тие се дел од тимот и ние сме среќни што имаме такви фудбалери кај нас. Ова е натпревар како секој натпревар, па подобриот на зелениот терен нека победи“, изјави Ангеловски за кого  секој резултат освен пораз ќе биде позитивен. 
За играчот од нападот Иван Тричковски, фаворит е селекцијата на Албанија:
„ Сигурно дека ќе биде тежок меч во кој домаќинот е фаворит. Но и ние имаме свои адути и сигурен сум дека секоја шанса што ќе ни се даде за позитивен резултат ќе ја искористиме максимално“- изјави на прес конференцијата Тричковски.