Loading Video...
Ракомет
19. July 2020 - 19:18

Алушовски: За сега може да тренираме само во теретана и на отворено

Ракометарите на Вардар стартуваа со подготовките за новата сезона но поради пандемијата се разбира без тренинзи во сала. 

на првата прозивка присуствуваа сите нови засилувања  Робен Кантагрел, Марко Вујин, Филип Талески, Анте Гаџа, Јосиш Векиќ, Ловро Јотиќ, Томислав Јагуриновски и Гоце Георгиевски.
Тренерот Стевче Алушовски најави учество на два турнири но и тренинзи според пропишаните протоколи кои засега не дозволуваат тренинзи во сала.