Loading Video...
Ракомет
15. November 2019 - 19:48

Алушовски: Време е за победа

Ракометарите на  Еурофарм Работник се во низа од 7 порази во Лигата на шампионите и затоа со големо внимание се подготвуваат за неделното гостување во Битола на екипата на Савехоф. 

Битолчани имаа големи проблеми со повредите но првиот стратег на екипата Стевче Алушовски се надева дека дел од отсутните ќе се вратат во тимот до недела и ќе се оствари посакуваната победа.