Loading Video...
Спорт плус
16. October 2018 - 19:09

Алкалоид и Падова одиграа нерешено во дербито на колото

 
 
Во дерби дуелот од 5.коло на шампионатот што се одржува во Порто Карас, Грција, Алкалоид одигра без победник 3-3 против италијанската екипа Падова. 
 
Дури четири партии и тоа на првите четири табли завршија реми, додека полн плен оствари Криворучко во дуелот против Брунело, додека на петата табла Ељанов беше поразен од Вокатуро.
 
 

  АЛКАЛОИД

  ПАДОВА  Италија

3 : 3

1.1

Лирен         ДИНГ

Хоп        ВАНГ

реми

1.2

Јанги        ЈУ

Петер    ЛЕКО

реми

1.3

Дмитриј    АНДРЕИКИН

 

Франциско ВАЊЕЛО

реми

1.4

Дмитриј   ЈАКОВЕНКО

 

Јулио Е. ГРАНАДА

реми

1.5

Павел        ЕЉАНОВ

 

Даниеле ВОКАТУРО

0-1

1.6

Јуриј         КРИВОРУЧКО

 

Сабоно БРУНЕЉО

1-0