Македонија
15. April 2019 - 10:21

Албански државјанин баран преку Интерпол уапсен на Ќафасан

Вчера во 13.15 часот на Граничниот премин „Ќафасан“, при контрола на лицето З. Ц.(46) од Република Албанија, било утврдено дека се наоѓа на стоп листата по барање од СМПС – Интерпол Скопје.

Лицето било приведено и предадено на полициски службеници од Полициската станица Струга за понатамошна постапка.