Македонија
7. November 2018 - 11:05

Аларм на скопскиот аеродром: Скопјанец наместо во странство испратен во затвор

Вчера во 15.00 часот на Граничен премин „Аеродром Скопје“, при пасошка контрола, било констатирано дека З.П.(37) од Скопје се наоѓа на листата со мерка „Апси”.

Во 16.30 часот тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Аеродром за спровод до Казнено-поправната установа Идризово.