Џет-Сет
16. January 2018 - 14:29

Актерката од популарната серија поради градите мораше да го придржува фустанот

Ариел Винтер, 19-годишна американска актерка позната по серијата „Modern Family“ во која ја глуми Алекс, е позната по нејзините облини кои се труди да ги истакне на секој црвен тепих, но исто така и во нејзиниот приватен живот.
 
Така, во неделата, самоуверено на церемонијата на затворање на меѓународниот филмски фестивал во Палм Спрингс, таа се појави во едно од нејзините најсмели модни изданија досега.
 
Таа беше придружувана од момчето Леви Меаден, кој исто така е актер.
Облечена во црн долг фустан со многу длабоко деколте, кој едвај ги покриваше нејзините бујни гради.
Дека стануваше збор за ризична мода говори и фактот што Ариел честопати мораше да го придржува фустанот за да не и се случи некоја „незгода“ на црвениот тепих.