Loading Video...
Фудбал
10. November 2018 - 17:02

„Академија“ на Силекс против Пандевци

Фудбалерите на Силекс  забележаа значајна победа во битката за опстанок против Академија Пандев во рамките на 15-тото прволигашко  коло. 

Домаќинот беше многу подобар противник и создаде многу шанси од кои ја искористи онаа на Георгиев во првиот дел кој беше прецизно по ударот на Дурански од далечина. 
Со овие три бода Силекс и ја препушти последната позиција на табелата на Беласица.