Фудбал
9. December 2016 - 16:16

Ајнтрахт домаќин на Хофенхајм

 
 
 
Берлин, 9 декември 2016 (МИА) – Фудбалерите на Ајнтрахт вечерва пред својата публика во Франкфурт ќе го пречекаат составот на Хофенхајм во првиот натпревар од 14.коло на германската Бундес лига. 
 
За утре закажани се шест натпревари и тоа: 
15:30 Баерн Минхен – Волфсбург, 
15:30 Келн - Борусија Дортмунд, 
15:30 Фрајбург – Дармштат, 
15:30 Хамбургер – Аугсбург, 
15:30 Инголштат – Лајпциг и 
18:30 Херта – Вердер. 
 
Колото ќе биде комплетирано во недела со натпреварите: 
15:30 Борусија Менхенгладбах – Мајнц и 
17:30 Шалке - Баер Леверкузен. 
 
Табела: Лајпциг 33 бодови, Баерн Минхен 30, Херта 27, Хофенхајм 25, Ајнтрахт 25, Борусија Дортмунд 24, Келн 22,...