Македонија
21. јуни 2024 - 12:24

Агелер ја поздрави најавата на Мицкоски дека ќе го користи уставното име

Американската амбасадорка Анџела Агелер ја поздравува најавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар на идната влада Христијан Мицкоски дека при заклетвата како иден премиер и во настапите во странство ќе го користи уставното име на државата. 

Во интервју за „360 степени“, Агелер изразува надеж дека неговиот пример ќе го следат и сите министри.