Џет-Сет
23. September 2016 - 20:20

Адам Левин и Беати Принсло станаа родители на девојче

 Дваесетиседумгодишниот ангел на Викторија Сикрет Беати Принсло и фронтменот на групата „Maroon 5“, Адам Левин, станаа горди родители на девојче, на кое и дадоа име Дасти Лав.

Славниот татко веднаш го откажа концертот на неговата група во Хартфорд, а пред некој ден,убавата Беати објави убава црно-бела слика, од која се гледаше дека убавицата мора да се породи секој момент.

Двојката е во врска одо 2012 година, по што на кратко раскинаа, но брзо решен проблемот. Во јули 2013 година Адам клекна на колено иако претодно истакнуваше дека никогаш нема да се жени.

Музичарот, освен големата љубов кон тетоважите и музиката, има љубов и кон жените, а во неговиот кревет биле голем број славни убавици, вклучувајќи и некои колешки на Беати, кои ги изневерувал или ги оставал преку пораки.

Но, како што призна самиот, Беати во целост го променила, а судбинското „да“ двојката го изрече во 2014 година во Мексико.