Џет-Сет
18. јуни 2017 - 10:54

Аца Лукас приведен во полиција откако го истепа српскиот фотограф

Аца Лукас нападна фоторепортер на Српски Телеграф. По нападот на Милан Лучиќ, Лукас веднаш беше приведен во полиција, а бргу потоа се појави и видео од настанот.

Како што се дознава, во момент на бес откако го нападнал, Лукас го обвинил фоторепортерот дека му го украл телефонот и барал да му се извадат сите работи од торба.