Џет-Сет
17. August 2017 - 12:14

Аца Лукас итно пренесен во болница

На пејачот Аца Лукас вчеравечер му се слошило за време на настапот во Сребреник и веднаш бил префрлен во болница, каде што е задржан поради понатамошни прегледи.

Известувањето за причината за откажување на концертот е објавено на неговата официјална фејсбук-страница.