Македонија
24. October 2020 - 10:45

983‌ ‌санкции‌ ‌за‌ ‌неносење‌ ‌маска‌ ‌

Во текот на изминатото деноноќие (23/24.10.2020) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење заштитни маски регистрирани се 983 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.